حیوانات هم احساساتی چون من وشما دارند


همه ی حیوانات احساس دارند، زندگی دارند، عشق و فرزند دارند.
آنها زندگی خود و خانواده خود را دوست دارند.

کاری نکنیم از زندگی طبیعی خود محروم شوند.یک انسان گیاهخوار، پشتیبان همه ی حیوانات است.

عشق مادر به فرزند مختص انسان نیست!همه ی گونه ها معنی خانواده رو میفهمند.
بیایید هیچ خانواده ای رو از بین نبریم.* گیاهخواری پیوند انسان با همه ی حیوانات است *
براستی حیوانات سرشار از احساسند...

این خانواده ی فیل ها تلاش دارند تا فیل تازه متولد شده ،که ساعت اول زندگی خودشو سپری میکنه را بر روی پاهای خود نگه دارند. آنها فرزند خود را دوست دارند.

گیاهخوار باشیم، هیچ قلب پر احساسی را آزار ندهیم...
کسانی که میگویند حیوانات احساس ندارند یا سوگواری نمیکنند، این عکس برای آنها گرفته شده. وقتی این میمون فوت کرد همه دوستانش در این پارک حیوانات برای ادای آخرین احترام و خداحافظی و با نگاهی دردناک به بدرقه اش رفتند.


حیوانات به خوبی با زبان محبت و با قلب آدم صحبت میکنند بدون اینکه حتی یک کلمه بگویند!
انسانها تنها والدین روی زمین نیستند که فرزندان خود را دوست دارند. فرزندان و والدین دیگر گونه ها را فدای یک وعده غذای خود نکنیم.
حیوانات همانند همه ی انسانها احساس دارند، خانواده ی خود را دوست دارند...
کاری نکنیم آنها را از کانون گرم خانواده شون دور کنیم...گیاهخواری پیوند انسان با تمام گونه هاست


گیاهخوار باشیم ، همه ی گونه ها را دوست داشته باشیم.حیوانات هم به کودکان خود مهر میورزند، هیچ مادری را از کودکانش جدا نکنیم.قدرتمند ترین موجودات روی زمین میتوانند مجذوب زیبایی های کوچکترین و ظریفترین موجودات روی زمین شوند.
احساسات آنها بسیار عمیق و زیباست.
♥ عشق ورزی و محبت کردن را یاد بگیریم ♥


شادی و غم را تنها انسانها نمی شناسند.حیوانات هم مانند ما احساس دارند.

 گیاه خوارباشیم، شادی و زندگی را از دیگر موجودات نگیریم، مهربان باشیم.یه بچه خرس مادرش رو عصبانی کرده. خرس مادر سعی می کنه چیزی رو واسه بچه خرس توضیح بده که ناگهان عصبانی میشه و بچه خرس رو بلند می کنه. اما در نهایت درست مثل یک مادر واقعی بچه خرس رو بغل می کنه. این عکس بسیار جالب در باغ وحشی در شهر سیمفروپول گرفته شده است.
 این تصاویر به وضوح نشون می ده که حیوانات هم احساس دارند. و احساسشون رو به روش های خاص خودشون که برای ما قابل درک نیست و نامحسوسه نشون می دن.همه ی حیوانات زندگی خود را دوست دارند.

زمین مختص به انسانها نیست. انسانها تنها ساکنین زمین نیستند. حیوانات هم حق زندگی بر روی زمین را دارند و بایستی به حقوق آنها احترام گذاشت.


وقتی اهالی منطقه ی منهتن در شهر نیویورک گاو سفید و قهوه ای رنگ را دیدند که با شدت در طول خیابان در حال دویدن است و تعدادی مرد با پیشبند های خونی به دنبال او می دویدند به راحتی می توانستند ماجرا را حدس بزنند. مکسین ، گاو ماده ی یک سال و نیمه که ترس و وحشت را می توان به وضوح در چشمانش مشاهده کرد با سرعت یک اسب می دوید و کارگران کشتارگاه ها به دنبال او می دویدند. مردمی که مکسین را در حال دویدن مشاهده
می کردند میگویند تا به حال هیچ گاوی را ندیده بودند که با این سرعت بدود. مکسین اما می دوید ، چون مرگ را دیده بود و حالا می خواست زندگی اش را نجات دهد. او دوست نداشت بمیرد . دوست نداشت به همبرگر و استیک تبدیل شود. او دوست داشت زنده بماند
شاهدین می گویند او هزار گاهی در حالیکه نفس نفس می زد می ایستاد و به مردم در پیاده رو نگاه می کرد و با صدایی همچون ناله به مردمانی که در پیاده رو بودند ماااا میکرد. گویی التماس می کرد نجاتش دهند، ولی با مشاهدهء کارگران از پشت سرش دوباره می دوید.

بلاخره مکسین در حیاط پشتی یک خانه به دام افتاد. کارگران او را با طناب بستند و محکم میکشیدند و او عربده می زد و ممانعت میکرد. او نمیخواست بمیرد. یک امر طبیعیست. چنانچه هر موجودی جان خود را دوست دارد.

با مشاهده ی صحنه ی کلنجار کارگران با گاو نگون بخت پلیس وارد ماجرا شد. تنی چند از دوستداران حیوانات هم که با مشاهدهء این صحنه عمیقا تحت تاثیر قرار گرفته بودند با ورود به صحنه درخواست کردند تا مکسین را از کشتارگاه بخرند. حرکت مکسین یک حرکت نمادین برای نجات از مرگ و تلاش برای زندگانی بود. این گاو باهوش و دانا نباید کشته میشد. بلاخره دوستداران حیوانات موفق شدند با جمع آوری پول مکسین را به مبلغ 800 دلاراز کشتارگاه بخرند ! او نجات پیدا کرده بود. کارگران میگفتند او در صف برای کشتار قرار گرفته بود که با مشاهدهء بریده شدن سر خواهرش ناگهان دیوانه شد و با سرت پا به فرار گذاشت.

محققان ثابت کرده اند که گاوها موجوداتی بسیار باهوشند و رابطه ی علت و معلولی را درک می کنند. تحقیقات دانشجویان دانشگاه کمبریج ثابت کرده گاوها روابط خویشاندی را درک می کنند و در زمان جدایی از خانواده ی خود ناراحت می شوند.

مکسین به یک پناهگاه محلی انتقال یافت. آن گاو مضطرب و نا آرام به محض ورود به پناهگاه آرام گرفت و با آرامش در گوشه ای ایستاد و از علوفه ای که برایش قرار داده بودند خورد. گویا درک کرده بود که این انسان ها از جنس متفاوتی نسبت به آنانی که در کشتارگاه دیده بود هستند. مکسین به یک مرکز خیریه برای نگهداری از گاوها سپرده شد و تا آخرین روز عمرش زندگی خوبی خواهد داشت. داستان مکسین الهام بخش بود و صدها نفر در سراسر دنیا را واداشت تا به " گــیـاهــخـواری " بیاندیشند.ویدیویی از مکسین


این ویدیو برای آنهاست که تظاهر میکنند هنوز فرق حیوان با گیاه، فرق یک گاو با چغندر ، را نمیدانند.
پژوهشگران معتقدند که حیوانات که (برخلاف گیاهان) همانند ما سیستم عصبی مرکزی و محیطی دارند. نه تنها قادر به حس درد هستند بلکه قادر به تک تک احساساتی هستند که ما انسانها لمس و درک میکنیم، مانند ترس، وحشت، و حتی ترس و انتظار مرگ!گمان نمیکنم کسی بتونه نام خودش را انسان بذارهت، صداقت داشته باشه، حس همدردیش نمرده باشه، و در این ویدئو این را لمس نکنه که حیوانات مانند ما احساس دارند.
" من میترسم، کمک کنید ...من نمیخواهم بمیرم"

گاوها موجوداتی بسیار باهوش حساس و مهربان هستند.

ویدئو را حتما ببینید.هیچ تفاوتی بین گاو و حیوان خانگی شما نیست. ببینید چطور گاو ها یکی یکی میایند و از موزیک لذت میبرند.
با همه ساکنان کره زمین مهربان باشیم. با گیاه خوار بودن محبت خود را را به
همه گونه ها گسترش دهیم.


این ویدئو رو ببینید انها هم  احساساتی چون من و شما دارند

هیچ تفاوتی بین سگ و گربه، و یا یک بره نیست. هر دو محبت و عشق و درد و ترس را مانند خود ما میشناسند.گریه  شتر  مادر ،برای از دست دادنِ بچه ش ! چــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا فکر میکنید اونها احساس ندارن نفهم هستند مرگ و شادی و غم رو نمیفهمند!!! چون نمیتونن مثل انسانها به زبون بیارن؟؟ یا نشونش بدن؟؟؟

از همهء دوستانی که تن ماهی میخورند و تن ماهی دوست دارند استـــــــــدعا میکنم این ویدئوی کوتاه اما تکان دهنده را ببینند تا بدانند تن ماهی دقیقا چگونه تهیه میشه. فقط 30 ثانیه است. حتما ببینید.

برای شما فقط یک وعده خوراک است،برای او تمام زندگی اش است.


10 فیـــــــــــــلم از سگ هایی که بعد از کار اشتباهشان، سرپرستشان (خانواده) آنها بازخواستشان می کنند و سگها دچار احساس گناه و پشیمانی میشوند. در فیلم آخر سگ بیچاره از شدت پشیمانی بغض و گریه می کند!
این فیلم برای نشان دادن شدت احساسات حیوانات منتشر شده تا یادمان باشد که حیوانات نیز مانند ما دارای احساسات قوی هستند.
چطور بعضی ها می توانند این موجودات پاک و دوست داشتنی و سرشار از حس عشق و وفاداری را ناپاک و نجس بدانند؟
با حیوانات مهربان باشیم ♥آره نگاه کن. با دقت به معصومیت  چشمانش بنگر  ایا التماس را در چشمان مظلومش میبینی؟. تا چند دقیقهء دیگه میان سراغش . ومثل بقیه دوستانش با پتکی میزنن تو سرش تا زره زره جون بده ... بهش شلیک نمیکنن چون نمیخوان پوست زیباش سوراخ بشه ....

اما قاتل اصلی اونی نیست که با پتک میکوبه تو سرم. قاتل اصلی تو همون خانم خیــــــــــلی باشخصیت و خیــــــــــــــلی باکلاسی هستی که پالتو پوست میپوشی!ایا جزو افرادی هستید که خز و چرم و پوست حیوانات را استفاده میکنید؟

پس ببین پالتویی که میپوشی و باهاش فخر میفروشی چطور تهیه میشه .......

حتمــــــــــــــــــا ببین به ازای 1 پالتو پوست تو 10-24 تا روباه اینجوری کشته میشن

خرگوشها رو زنده زنده پوست میکنن و رهاشون میکنن تا بمیرن چون اگر خرگوش بمیره و د بخوان پوستش رو بکنن کنده نمیشه ...

فراموش نکنید چه چیزی از پالتوی شما باقی مانده است .... رنج ... درد ... خون  ایا  ارزشش را دارد؟

آنها می دانند چه بلایی قرار است بر سرشان بیاید،
آنها هم می ترسند و
نمی خواهند بمیرند...
...
تو جان و حیات  یک موجودی را میگیری که احساساتی چون تو دارند فقط به خاطره یک وعده شام ...
تو باعث درد و رنج موجودی هستی که احساساتی چون تو دارند فقط برای پوشیدن پوستش ...


این هم ویدئویی از مراحل تولید غذاهای گوشتی و لباسهای چرمی شما حتما ببینید و اشنا بشید که چه میخورید و چه میپوشید
برای انسان آزاد اندیش، در آزار حیوانات چیزی غیر قابل تحمل‌تر از آزار انسان‌ها وجود دارد، چرا که حداقل مورد دوم (آزار انسان‌ها) بدی و فرد خاطی جنایتکار محسوب می‌شود. ولی هر روز هزاران حیوان قصابی می‌شوند بدون آنکه اثری از پشیمانی به جا ماند، اگر هم کسی به این موضوع اشاره کند، به نظر بقیه مضحک به نظر می‌رسد و این جنایت غیر قابل بخشش است. این به تنهایی توجیه می‌کند که انسان ها سزاوار رنج کشیدن هستند. این فریاد انتقام خطاب به نسل بشر است. اگر خدا وجود دارد و این را تاب می‌آورد، این فریاد انتقام خطاب به خداست.

رومن رولان (Roman Rolland) نویسندۀ فرانسوی، برندۀ جایزۀ ادبی نوبل، موّرخ هنر، صلح‌طلب و عارف (1944 – 1866)


برای همه آنها که هنوز دچار توهم هستند که حیوانات درد نمیفهمند یا در کشتار حلال یا حرام یا کشتار به قول خودشان کشتار " انسانی" حیوانات زجر نمیکشند و بیهوش میشوند، حتما آنها ببینند.

پس از دیدن این فیـــــــــــــــــــــلم متوجه میشوید که چیزی به نام کشتار انسانی وجود نداره و واژه انسانی پس از کشتار فریبی بیش نیست .
آنها هم که هنوز خود را به نادانی میزنند که فرق حیوان و گیاه را نمیفهمند، آنها هم حتما ببینند. اگر هنوز گوشت میخورید شما هم ببینید که با پول شما چه بر سر حیوانات میاوردند. شما که وجدان دارید و مهربانید اما هنوز گوشت میخورید، شما چرا دستان خود را از خون این بیگناهان نمیشویید و فریاد التماسشان را نمیشنوید؟ شما که مهربانید شما چرا؟
مگر این مظلومان به شما چه کرده اند که پول میدهید انها را اینچنین بکشند ؟
اگر شما پول ندهید ، این جنایات هم انجام نمیشود.
وگان باشیم که شریک جرم این جنایات نباشیم.
این فیلم طرز تهیه گوشت حلال و غیر حلال حیوانات را در گوشه های غرب و شرق دنیا نشان میده. همه آنها جنایتهای فجیعی هستند که قلب هر انسان با وجدانی را به درد میاورند.

وگان باشیم چون تنها با وگان بودن است که میتوانیم شریک جرم این جنایات نباشیم.
کمی اندیشه کن ایا ارزشش را دارد؟

۵ نظر:

 1. Vay leila Jon che ghad vidoye ghamnaki bod bavaret nemishe koli gerye kardam didam va kheili narahat shodam, chetory deleshn myad mojode be in zybay ro in tori postesho bekanan , man nemidonestam ina heivane zendero in karo bahash mikonan va postesho mikanan va heyvone zabon baste ham hamin tor tekon khodesho bede va bemire, va koli in marde ke pahasho ro saresh gozash nefrin kardam in jor adama kolan by ensaf va by ehsasan. Vaghean motoasefam bara bazi az ensanha. Mamnun azizam ke ina ro myzari va maro agah mikoni, man ke tahala lebas charm ba in poste heivanha nagereftam va nakhaham gereft. Mammnu

  پاسخحذف
 2. تمام مطلبتو خوندم لیلا جان و گریه کردم.واقعا شرمنده ام.من مدتی گیاه خوار م اما گاهی هم گوشت میخورم..ولی تمام سعی مو میکنم که قطعش کنم.فقط نمیدونم برای بچه 1 ساله ام از چه رژیمی باید استفاده کنم؟دکترش میگه حتما باید گوشت بخوره.

  پاسخحذف
  پاسخ‌ها
  1. زهره جون درود عزیزم همین که داری به موضوع گیاه خواری فکر میکنی یعنی اینکه وجدانت بیداره خوشحال باش عزیزم و به خودت افتخار کن.


   متاسفانه افکار غلط و نادرست حتی در جامعه پزشکی هم نفوظ کرده مخصوصا پزشکان ایرانی


   مادران زیادی در دروان بارداری وگان بودند یعنی در طول بارداری تنها چیزی که مصرف کردن سبزیجات بوده و سالمتر از یک گوشت خوار بچه هاشون رو به دنیا اوردن بچه هایی سالم و باهوش و با همین رژیم غذایی گیاه خواری بزرگشون کردن


   زهره جون هیچ ویتامین و املاحی نیست که در گیاهان پیدا نشه این تفکر غلطه که انسان نیاز به گوشت داره هیچ ادمیزادی از نخوردن گوشت نمرده و به مشکل برنخورده اما برعکس ادمهای زیادی از خوردن گوشت دچار انواع بیماریها و مشکلات شدن !
   این رو من نمیگم مقالات علمی و نتایج و امار دانشگاهای برتر دنیا میگن


   شما میتونید همه نیازهای روزانه مورد نیاز بدن خودتون رو از گیاهان تامین کنید !
   هر چی که در گوشت هست در گیاهان هم هست. فقط مضرات گوشت در گیاهان نیست!

   زهره جون پست "اشنایی با تغذیه گیاه خواری"هیمنجا در وبلاگم رو بخون عزیزم بهت کمک میکنه برای قدم گذاشتن در این مسیر سبز


   اگر که بتونی اینده فرزندت رو پاک رقم بزنی یک عمر ستایشت خواهد کرد این رو مطمئن باش   همیشه شاد باشی

   حذف
 3. من 5 ساله گیاهخوارم ...وهر دفه هر صبح هر روز هر لحظه دارم ازین موضوع رنج میبرم که چرا اخه چجوری اینهمه ظلم وستم میشه به همه این زبون بسته ها از عیدای مسخره شون به اسم قربان متنفرم میدونی تنها چیزی که الان به فک میکنم اینه که بمیرم و شاهد این صحنه ها دیگه نباشم

  پاسخحذف