خوراک بادمجان مراکشی
مواد لازم

بادمجان : 2 عدد  متوسط
فلفل سبز باریک بلند : 2عدد
سیر: 3 حبه تپل
زنجبیل : 2 تکه اندازه حبه قند
گوجه فرنگی : 2 عدد متوسط
پودر زیره : 1/2 قاشق چای
پودر فلفل قرمز: 1 قاشق چای خوری
کنسرو نخود: 1/2 پیمانه
پیاز : 1 عدد کوچیک
پودر کاری: 1/2 قاشق چای خوری - نداشتید میتونید به جای مقداری زعفران استفاده کنید
مقداری برگ گشنیز تازه
اب سبزیجات یا اب خالی نیم پیمانه
کشمش بی دانه 10 عدد
بادمجونها رو بشورید باریک و بلند برش بدید و داخل تابه سرخ کنید .

پیاز رو پوست بگیرید و به چهار یا شش قسمت برش بدید . فلفل ها رو خرد کنید و همراه پیاز و سیر و زنجبیل بریزید داخل تابه و تفت بدید کمی که رنگشون تغییر کرد بهش زیره - پودر فلفل رو اضافه کنید و تفت بدید

گوجه فرنگی های چهار نیم شده  روهمراه کشمش اضافه کنید و اجازه بدید گوجه ها کمی نرم بشن بعد اب رو با همراه نخود و بادمجونهای سرخ شده مقداری نمک   اضافه کنید


بزارید تا بجوش بیاد پودر کاری رو بریزید حرارت رو کم کنید تا اروم بجوشه و ابی که اضافه کرده بودیم تقریبا نصف بشه.  این خورشت خوشمزه رو همراه کوسکوس و یا برنج سرو کنید. و موقع سرو روی خورشت مقداری برگ گشنیز تازه بریزید.

کُسکُس، کُسْکْسِی، سیکسو، کوسکوس یا بلغور عربی غذایی محبوب در بسیاری از کشورهای عربی و شمال آفریقا و بربر است. در جنوب ایتالیا و بویژه سیسیل نیز جزو غذاهای پرکاربرد و محبوب است. در تهیه این غذا از سمولینای گندم و آرد گندم استفاده می‌شود.
برای پخت کوسکوس :

1 پیمانه کوسکوس خشک نیاز داره به 1 و 1/2 پیمانه اب جوش و یا اب سبزیجات همراه مقدار خیلی کمی نمک و یک قاشق روغن زیتون

داخل قابلمه یک قاشق روغن زیتون بریزید و بهش سیر خرد شده رو اضافه کنید و بزارید کمی سرخ بشه 
پودر سبزیجات  همراه اب رو بریزید داخل قابلمه بزارید جوش بیاد  مقداری نمک اضافه کنید و کوسکوس خشک رو بریزید داخلش و یکبار هم بزنید و بلافاصله از روی حرارت بردارید و در قابلمه رو بزارید و دست نزنید تا 15 دقیقه به همون حالت بمونه و اب سبزیجات جذب کوسکوس بشهبعد به کمک یک چنگال کوسکوس رو خوب از هم جدا کنید .هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر